hero
GyártásTrend

Rovat:

Gazdaság
Becsült olvasási idő: 1 perc
A MOL-csoport megkapta a végleges jóváhagyást az OMV Slovenija felvásárlására

Az Európai Bizottság véglegesen jóváhagyta az OMV Slovenija felvásárlását. Ezzel a MOL-csoport jó úton halad afelé, hogy Szlovéniában a szegmens második legnagyobb piaci szereplőjévé váljon.

A MOL-csoport az Európai Bizottság jóváhagyását követően teljesítette az OMV Slovenija 92,25 százalékos részesedésének megszerzésére irányuló tranzakció lezárásához szükséges valamennyi feltételt. A szlovén piac második legnagyobb üzemanyag-kiskereskedőjének megvásárlásáról szóló adásvételi szerződést még 2021. június 7-én írták alá.

A fotó illusztráció, forrás: Adobe Stock

Az Európai Bizottság az OMV Slovenija hálózatának a MOL általi felvásárlására vonatkozó részletes vizsgálata során megállapította, hogy lévén a MOL teljesítette az Európai Unió által előírt korrekciós követelményeket, a tranzakció lezárását követően is garantált a fenntartható piaci verseny Szlovéniában. Érvelésében a MOL kifejezte meggyőződését, hogy a piaci verseny az országban az ügyletet és a korrekciós intézkedések végrehajtását követően csak erősödni fog, mivel egy erős második szereplő megjelenése nyomást gyakorol majd az elsőszámú szolgáltatóra, ez pedig jobb árakat és magasabb minőséget fog eredményezni a szlovéniai fogyasztók számára.

Az OMV Slovenija korrekciós intézkedéscsomag formájában történő felvásárlására vonatkozó pozitív európai bizottsági döntés feltételeként a MOL-csoport 2023 márciusában megállapodást kötött a leendő szlovéniai hálózatából 39 töltőállomás Shellnek történő eladásáról. Az eladás lezárását követően, amely várhatóan még ebben az évben megtörténik, a MOL célja, hogy a szlovén piac második legnagyobb szereplőjévé váljon. A MOL arra számít, hogy az OMV Slovenijával lévő tranzakció 2023. június 30-ig lezárul.

Forrás: MOL 

A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock