Becsült olvasási idő: 1 perc
Átadták a Magyar Innovációs Nagydíj elismeréseket

A múlt évi kiemelkedő innovációinak elismeréseként csütörtökön átadták a 2014. évi Magyar Innovációs Nagydíj elismeréseket a Parlamentben.


A Magyar Innovációs Szövetség 1991-ben határozott a Magyar Innovációs Nagydíj megalapításáról. Az évente egyszer kiadott nagydíjat az a Magyarországon bejegyzett társaság kapja, amely a díjátadást megelőző évben nagy jelentőségű innovációt valósított meg, és ennek révén kiemelkedő hasznot ért el.

Idén az innovációs nagydíjat és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2014. évi innovációs díját a Sanatmetal Kft. kapta a Vortex poliaxiális csontlemez rendszerért, amelyet a traumatológiában használnak csonttörések ellátására.

Az Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) 2014. évi Ipari Innovációs díját az Egis Gyógyszergyár Zrt. kapta a magas vérnyomásban szenvedők ellátását szolgáló, két hatóanyagot tartalmazó tabletta kifejlesztéséért.

A Földművelésügyi Minisztérium (FM) környezetvédelmi innovációs díját a Mol Nyrt. és a Strabag Általános Építő Kft. kapta a gumibitumennel épült aszfaltút kifejlesztéséért.

Az FM agrárinnovációs díját a QuantisLabs Kft. kapta a speciális szőlővédelmi szenzorhálózatáért.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) innovációs díját a MÁV FKG Felépítménykarbantartó és Gépjavító Kft. érdemelte ki az univerzális forgóvázas darus jármű kifejlesztéséért.

A Magyar Innovációs Szövetség Startup Innovációs Díját a Synetiq Kft. kapta a neuromarketing médiakutatási technológia kifejlesztéséért.