A műanyagok visszaszorításáért tett rendkívüli erőfeszítések mellett egyre több cég és vállalat tér át a környezetszennyező műanyaghulladékok újrahasznosítására. A Continental is ehhez kapcsolta új innovációját, hiszen az új, úgynevezett ContiRe.Tex-technológia a PET-palackokat használja fel az abroncsgyártáshoz. Az abroncsok így a PET-palackok felhasználásával, közbenső kémiai lépés nélkül készülnek, a kupak eltávolítása, a mechanikai tisztítás, valamint a gépi aprítás után a palackokból granulátumot, majd sodort poliészterfonalat készítenek. Az így készült abroncs nemcsak környezetbarát, de más előnyei is vannak: az e-autók nagyobb önsúlya miatt a jövőben egyre nagyobb hangsúly lesz majd a nagy tűrőképességű gumiabroncsokon, az új, műanyaggal megerősített technológia azonban hosszú távú, nagy terhelések mellett is biztonságos marad. Egy személyautó teljes abroncskészletéhez összesen 40 újrahasznosított PET-palackot használ fel a gyártó, ezzel pedig teljesen kiváltják az eddig használt poliésztert.

Forrás: Continental
Cikkünk eredetileg a GyártásTrend magazin nyári lapszámában jelent meg, amely ezen a linken olvasható.
