Az elmúlt évek, évtizedek logisztikai törekvése az volt, hogy kontinenseken át, globális láncba kapcsolja a nemzetek termeléseit, amelyben az alapanyagok vándorolnak egy körforgás részeként, az ellátási lánc szorosan átszövi a termelés szövetét.
Aztán jött 2020, és mindent megváltoztatott. Míg korábban a globalizációval szkeptikus hangokat elnyomták azok, akik az értékteremtés haszonélvezőiként az előnyökre fókuszáltak, most sorra nyílnak azok a gyárak, amelyek pár évvel vagy évtizeddel ezelőtt még egy másik kontinensre költöztek volna. Mert nem éri meg olyan messzire nyúlni egy chipért, vagy nem éri meg másik országban szerelni egy részegységet.

A magazint az alábbi linken töltheti le PDF formátumban.

