hero
GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Vagon csoport és a BME

A Magyar Vagon csoport és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem együttműködési keretmegállapodást írt alá. Az együttműködés célja, hogy a két szervezet egyesítse elméleti és gyakorlati tudásbázisát, elősegítse az Egyetem hallgatóinak szakmai fejlődését, munkaerő-piaci integrációját, valamint a vállalati szakember-utánpótlás biztosítását.

A megállapodás keretében a felek közösen dolgoznak oktatási programok szervezésén, szakmai gyakorlóhelyek kialakításán, ösztöndíjprogramok indításán, valamint kutatás-fejlesztési projektek megvalósításán. Az Egyetem hallgatói számára lehetőség nyílik szakmai gyakorlatokon, tudományos projektekben való részvételre és vasúti innovációk megismerésére.

A megállapodást Prof. Dr. Charaf Hassan, a BME rektora, Verseghi-Nagy Miklós, az Egyetem kancellárja, valamint Dr. Ludvig László, a Magyar Vagon Zrt. vezérigazgatója írták alá. Fotó: BME

Az együttműködés további kiemelt területei közé tartozik az iparági szaktudás integrálása az oktatásba, a duális képzési programok fejlesztése, valamint közös pályázatok és kutatási programok indítása.

„A mai együttműködés aláírásával még nagyobb teret tudunk biztosítani a tehetséges magyar mérnököknek, akikkel közösen új korszakot indíthatunk a hazai vasútfejlesztésben: egyszerre támogathatjuk a régió versenyképességét és a fenntarthatósági törekvéseket. Meggyőződésem, hogy a kötöttpályás közlekedés kiugrási lehetőséget jelent a magyar ipar számára, a Magyar Vagon pedig az egyetemmel közösen karrierutat építhet ki a legjobb hazai szakembereknek.” – mondta Dr. Ludvig László.

A megállapodást Prof. Dr. Charaf Hassan, a BME rektora, Verseghi-Nagy Miklós, az Egyetem kancellárja, valamint Dr. Ludvig László, a Magyar Vagon Zrt. vezérigazgatója írták alá. 

Az együttműködés hosszú távon hozzájárul a vasúti közlekedés és mérnöki oktatás innovációjához, erősítve a magyar ipar és oktatás kapcsolatát.