Üzembe helyezték az 5G technológiát Berlinben

Üzembe helyezték az 5G technológiát Berlinben

A Deutsche Telekom és a Huawei működésbe helyezte az első szabvány előtti 5G (ötödik generációs) telekommunikációs kapcsolatot. A kereskedelmi üzembe helyezés az európai premiert jelenti.

Az 5G technológiáról fogadott el határozatot az EU Tanácsa

Az 5G technológiáról fogadott el határozatot az EU Tanácsa

A határozat azt biztosítja, hogy minden tagállamban jó minőségű frekvenciasávot szabadítsanak fel annak érdekében, hogy fokozni lehessen az összekapcsoltságot és elő lehessen mozdítani az 5G technológia bevezetését.