Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Magyar áttörés a cukorbetegség korai diagnosztizálásában
A vizsgált paraméterekkel csaknem 100 százalékosan megállapítható, kinél alakul ki terhességi cukorbetegség.
Gyógyszer nélkül stabilizálják a cukorbetegeket
Az új, ambuláns, nem sebészeti endoszkópos eljárás segíthet a betegeknek stabilizálni a vércukorszintet gyógyszeres kezelés vagy inzulin nélkül.
Fontos lépés a cukorbetegség hazai kezelésében
Egy magyar innovációnak köszönhetően azonnal hozzáférhetnek az orvosok a beteg által feltöltött adatokhoz.
A vércukorszint felmérése izzadságból
A Pennsylvaniai Állami Egyetem tudósai kifejlesztettek egy új eszközt, amely a diabétesszel együtt élő emberek vércukorszintjét pusztán a bőrre tapasztva is ellenőrizni tudja.
Mesterséges hasnyálmiriggyel kezelnék a cukorbetegséget
Az amerikai kutatók által kifejlesztett találmány hatékonyabb (és fájdalommentesebb) lehet a széles körben használt injekcióknál.
Civilizációs betegségek a fejlődő világban
Azóta egyre egészségtelenebb az életmódunk és hiányosabb a táplálkozásunk; bár az ókoriak tudták, hogy azzá válunk, amit megeszünk, a tudomány csak a legutóbbi időkben kezdi komolyan venni az élelmiszerek betegségokozó szerepét.
Megmentett életek
Százhúsz éve, 1891. november 14-én született Frederick Grant Banting Nobel-díjas kanadai orvos, az inzulin egyik felfedezője. Bár a cukorbetegségre ma sincs gyógyszer, az inzulin sok millió cukorbeteg életét mentette meg.
