A duális szakképzésben végzettek továbbtanulását segítik

A duális szakképzésben végzettek továbbtanulását segítik

Odrobina László szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár szeptembertől a duális képzésben részt vevők továbbtanulását segítő intézkedéseket ígér. Minderről a Siemens ünnepélyes bizonyítványosztásán beszélt, ahol 31, a vállalat duális szakképzésében végzett fiatal kapta meg oklevelét.

Duális rendszerű MSc-mérnökképzés indulhat

Duális rendszerű MSc-mérnökképzés indulhat

Magyarországon elsőként tervez mesterszintű, duális rendszerű műszaki képzést indítani a Siemens Zrt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME). Az erről szóló szándéknyilatkozatot 2016. április 5-én írták alá. Az egyetem és a vállalat ezzel egy időben tovább bővíti együttműködését a kutatás-fejlesztés területén, a Siemens pedig idén is számos formában támogatja a hallgatók szakmai előmenetelét.