Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Zöld standup: Egyetemi turnéra indult a Schneider Electric
Még a Litkai Gergely, Janklovics Péter és Szabó Balázs Máté alkotta trió műsora is bezöldült a „Plan(t) Your Future” névre hallgató karrierrendezvény záróestjén. A 2021-ben a világ legfenntarthatóbb vállalata címet elnyerő Schneider Electric négy fővárosi egyetemen engedett bepillantást abba, hogy hogyan működik a legmodernebb technológiákkal dolgozó, hazánkban 2000 főt foglalkoztató vállalat. A cég szakértői a Go Schneider Fenntarthatósági Hét keretében mutatták be, hogyan segítik megoldásaik a fenntarthatósági törekvéseket. A programban olyan témák szerepeltek, mint az energiagazdálkodás és a microgrid rendszerek, az épületautomatizálásban rejlő lehetőségek, de szóba került a szén-dioxid-kvóta kereskedelem is. Az eseménysorozaton több mint háromszáz diák vett részt.
Infokommunikációs képzést indít Huawei a győri egyetemen
A győri Széchenyi István Egyetem és a Huawei Technologies akkreditált, infokommunikációs és távközlési kurzusok közös indításáról írt alá megállapodást. Az együttműködés része az egyetem és a technológiai cég között 2016 óta fennálló stratégiai megállapodásnak.
Új egyetemi innovációs központ jön létre Budapesten
Egyetemi innovációs központot hoznak létre a Budapesti Műszakai és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME), valamint mostantól a Mol és az egyetem közösen pályázik kutatás-fejlesztési projektekre a legújabb generációs ipari folyamatbiztonsági technológiák témakörben.
Ezek az egyetemek indítanak új képzéseket a megváltozott igényekre reagálva
Az új technológiák elterjedése, mint a mesterséges intelligencia, az IoT, a szenzortechnológia – tehát a digitális transzformáció – új típusú szakemberek kitermelését követeli meg a felsőoktatási intézményektől. Annak néztünk utána, hogy az ipari igények milyen egyetemi képzéseket indukáltak. Idén szeptemberben több egyetemen is új képzések indulnak.
Felvételi és pályaorientációs tanácsadás a ZSKE-n
A budapesti Zsigmond Király Egyetem oktatói, beiskolázási / pályaorientációs munkatársai és hallgatói nyílt napra, felvételi konzultációra várnak minden továbbtanulni vágyót az egyetem campusán február 10-én szombaton 10 órától. (X)
Új technológiai program indul Miskolcon
Az egyetem több ipari céggel együtt csaknem hat milliárd forintos uniós forrásból korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák, valamint intelligens irányítási és automatizálási rendszerek kifejlesztését kezdi meg.
Ösztöndíj informatikus hallgatóknak
A kutatás-fejlesztésben meghatározó cégek havi ötvenezer forintos ösztöndíjat kínálnak az ELTE Informatikai Karán tanuló legtehetségesebb hallgatóknak.
Ösztöndíj és mentorprogram az automatizálás területén
Az ABB Kft. idén is meghirdeti egyetemi ösztöndíj- és női mentorprogramját. Szeptember 19. és november 2. között várja az energetika és automatizálás területén tanuló egyetemi és főiskolai hallgatók pályázatait.
Adattudományi tanszék indul az ELTE-n
Az ELTE Informatikai Karán induló Adattudományi és Adattechnológiai Tanszék célja, hogy az adatbányászat, a mesterséges intelligencia és az adat-vizualizáció felhasználásával dolgozzon ki megoldásokat konkrét kihívásokra.
