Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
Digitális épület- és energiagazdálkodási megoldások alkalmazásával lehet ezt elérni a Schneider Electric kutatása szerint.
Japán éves áramfelhasználásának kétszeresével nő a világ áramigénye
A megújuló források és az atomenergia felfutását hozzák a következő évek.
Rekordot ér el az idén a világ szénfelhasználása
A szénfelhasználás 1,2 százalékos idei növekedését és hosszabb távon stagnálását jelzi a Nemzetközi Energiaügynökség.
A világ első széd-dioxid-semleges termelőüzeme
Az energiaellátás és az automatizálás területén működő gépipari konszern világszínvonalú megoldást fejlesztett ki a jövő CO2-semleges, energiafüggetlen gyárának létrehozására.
Villanymotorokból összekapcsolt gépek rendszere
Az új ABB Ability Smart Sensor távoli állapotfigyelő megoldással lehetségessé válik a kisfeszültségű villanymotorok millióit intelligens, összekapcsolt rendszerré alakítani.
Digitális, innovatív megoldások az intralogisztikában
A Jungheinrich az idei Logimat szakvásár legnagyobb kiállítójaként két világpremierrel is készült.
Erőforrás-hatékony ipar
Az Európa 2020 Stratégia egyik prioritása a fenntartható növekedés, amely magában foglalja a környezetbarát és így versenyképesebb ipart is. Vajon hol állunk az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, erőforrás-hatékony gazdaságra való átállásban?
A jövő eszközei karnyújtásnyira vannak
Az utóbbi években kiemelt fontosságú „zöld gondolkodásból” a gyártósorok sem maradhatnak ki. Cikkünk elsősorban a folyamatautomatizálás eszközei által nyújtott lehetőségekre koncentrál. Felnőtt-e a technológia az egyre szigorodó követelményekhez?
Átlátható energiafogyasztás
A Siemens egy többcsatornás árammérő rendszert fejlesztett ki kis- és közepes méretű vállalatok számára.
Nem csak az egészségre káros
Az ország energiafelhasználásának egyre nagyobb részét teszi ki a nyári időszakban történő fogyasztás, ezáltal a téli és nyári energiafelhasználási csúcsok közötti különbség a tavalyi év végére 1,8%-ra csökkent.
Modernizál a Hungexpo
Két ütemben, mintegy 180 millió forint értékű komplex energetikai fejlesztést hajt végre a Dalkia Energia Zrt. a Hungexpo Zrt. kiállítási területén.
Innovatív megoldásokat várnak
Az egyetemisták a városokban bevezethető, innovatív javaslatokkal nevezhetnek az energiamenedzsment megoldások globális megmérettetésére.
