Az EU több mint 10 milliárd eurót fektet tiszta technológiákba

Az EU több mint 10 milliárd eurót fektet tiszta technológiákba

Az Európai Bizottság több mint 10 milliárd euró (mintegy 3200 milliárd forint) értékű, több ágazatot érintő beruházási programot hirdetett az alacsony szén-dioxid-kibocsátású technológiák kidolgozására, fejlesztésére és megvalósítására Európa globális versenyképességének növelése érdekében - közölte az uniós bizottság kedden.

Triplázhat a világ napenergia-termelése 2021-re

Triplázhat a világ napenergia-termelése 2021-re

2016-ban óriási napenergia-kapacitás épült ki a világon és a következő 5 évben is jelentős fejlesztések várhatók, de továbbra is csak néhány ország fog számottevő kapacitást kiépíteni, ez pedig nagyban függ az államok energiapolitikájától  - derült ki a SolarPower Europe legfrissebb jelentéséből.

A megújuló energiatermelés növekedésén dolgozik Németország

A megújuló energiatermelés növekedésén dolgozik Németország

A német energiapolitika és -gazdaság aktuális trendjeit vitatták meg szakemberek a március 9-én tartott „Energie Storage Europe” című konferencián, Düsseldorfban. 

Századunk legnagyobb kihívása

Századunk legnagyobb kihívása

Az ABB és az Enerdata 45 ország, köztük Magyarország nemzeti energiapolitikájára és energiahatékonyságára, valamint az ipari és közüzemi szektorokban megvalósuló szén-dioxid kibocsátási trendekre is kiterjedő tanulmányt állított össze.

Német atom: ennyi volt

Német atom: ennyi volt

Ma hajnali értesülések szerint a 17 németországi atomerőmű többsége 2021 végéig beszünteti működését.