Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Találtak Bulgáriában egy nagy gázmezőt
Fekete-tengeri földgázmező kiaknázására hozott létre konzorciumot az OMV Petrom, a Shell és a Türkiye Petrolleri.
Legkorábban nyáron kezdhet termelni a második kút Nyékpusztán
A héten elkezdődik a második kút fúrása is a térségben.
Több mint 60 százalékos a hazai földgáztárolók töltöttsége
Az egy évvel ezelőtti mennyiséghez képest január 18-án 53 százalékkal több földgáz volt a tárolókban.
Az energiafogyasztás csökkent, a földgáz tárolói készletszint tovább emelkedett októberben
Az országos primerenergia-felhasználás 79,91 PJ volt, amely 17 PJ-lal csökkent az előző év azonos időszakához képest.
Mérséklődtek az európai földgázárak, radikálisan csökkent a hazai fogyasztás
Az enyhe októberi időjárás és az ipari kereslet csökkenése mellett telítődtek az uniós tárolók, melynek eredményeként mérséklődtek az árak.
Belföldi kőolaj- és földgázkutatásra költ 40 milliárd forintot a magyar olajtársaság
Jelentette be Homonnay Ádám, a Mol kutatási és termelési igazgatója a társaság Vecsés-2 olajkútjánál.
80 százalékhoz közelít a földgáztárolók töltöttsége
A MEKH október 15-ei adatai szerint a hazai földgáztárolók töltöttsége 4,938 milliárd köbméter volt
Legalább 2024 nyaráig korlátozni kell a földgáz árát Németországban
A szövetségi közüzemi hálózati felügyelet (Bundesnertzagentur) vezetője szerint.
Energiakrízis, túlélheti-e az ipar?
„Nincs jó hírem az ipar számára”- kezdi beszélgetésünket Holoda Attila, energetikai szakértő.
MEKH: Júliusban gyorsult a földgázbetárolás üteme
A tárolókba a tavalyi mennyiség több mint kétszerese került, így a hónap végén a hazai tárolók töltöttségi szintje már 51,7 százalékon állt.
Visszafogták a gázfogyasztást a németek
Júniusban már csaknem 25 százalékkal kisebb volt a felhasználás, mint egy évvel korábban.
50 ezer milliárd forintos napenergiaparkot építhetnek
Megvalósítása esetén a beruházás rengeteget enyhíthetne Szaúd-Arábia energiaellátásának földgáz- és kőolajfüggőségén.
Földgázüzemű nehézgépjárművek
A fölgázüzemű járműveknél kiemelt figyelmet kapnak a személyautók, kisteherautók és buszok, pedig a gázüzemű "nagyvasaknál" is fontos szempont a környezetbarát működés.
Az Elmű-Émász belép a földgázpiacra
Belép a magyar földgázpiacra az Elmű-Émász, az eddig villamosenergia-ellátást végző társaságcsoport július elején indítja aktív földgáz-értékesítési tevékenységét, amellyel középtávon 10-15 százalékos részesedést kíván elérni a kis- és nagyipari földgáz fogyasztók piacán.
