Stratégiát vált a horvát olajcég

Stratégiát vált a horvát olajcég

A kormányváltást követően megváltozott Horvátországban az INA-val és legnagyobb tulajdonosával, a Mollal kapcsolatos hozzáállás, s úgy tűnik, az új kabinet az olajcéghez hasonlóan a befektetések megkönnyítését és dinamizálását helyezi előtérbe. A társaság jelentős összegeket fordít a kutatásra és a termelésre, de a horvát olajfinomítók és a töltőállomások korszerűsítése is kiemelt cél - mondta Áldott Zoltán, az INA elnöke az MTI-nek Zágrábban adott interjúban.

A Mol-vezér a horvát ügyről

A Mol-vezér a horvát ügyről

A Molt és személyét ért támadásokról nyilatkozott Hernádi Zsolt, a cég elnök-vezérigazgatója a hvg.hu hírportálnak. Véleménye szerint a magyar állam megjelenése a Molban nem lesz kihatással a cég működésére, és nem tart a lex Mol esetleges átírásától sem.

Törvényesen szerezte jogát a Mol

Törvényesen szerezte jogát a Mol

A törvényeknek megfelelően szerezte meg az INA irányítási jogait a Mol - közölte a horvát versenyfelügyelet állásfoglalására hivatkozva szombaton az index.hr hírportál.