Az INA megkezdi a Rijekai Finomító tesztelésének utolsó szakaszát

Az INA megkezdi a Rijekai Finomító tesztelésének utolsó szakaszát

Elindult a kulcsfontosságú éles üzemi próba a Rijekai Finomító új létesítményében.

A MOL-csoport bővítette szlovéniai hálózatát

A MOL-csoport bővítette szlovéniai hálózatát

Az OMV Slovenija megvásárlásával több mint 170 töltőállomással bővítette hálózatát Szlovéniában.

Mennyit érnek az INA részvényei?

Mennyit érnek az INA részvényei?

A tíz évvel ezelőtti ár mintegy két és félszereséért vásárolhatná vissza a horvát állam a Mol INA-részesedését, a horvát olajipari vállalat részvényeinek értéke ugyanis ennyit változott 2003 óta - írta a Vecernji List című zágrábi napilap szombati számában.

Az INA örökségét féltik a horvátok

Az INA örökségét féltik a horvátok

Az INA horvát olajvállalat 23 volt igazgatójának összejöveteléről közölt szerdán cikket a Poslovni dnevnik horvát üzleti napilap "A magyarok annyira erősek, amennyire ti ezt megengeditek nekik" címmel.

Tovább folytatódik a harc az INA-ért

Tovább folytatódik a harc az INA-ért

Elfogadhatatlannak tartja a horvát kormány azt, ahogyan a Mol Nyrt. jelenleg igazgatja az INA-t és meg akarja változtatni a részvényesi szerződést - írták a horvát lapok pénteken.

A horvátok szabadulnának a magyar olajcégtől

A horvátok szabadulnának a magyar olajcégtől

Az INA felügyelő bizottságának horvát tagjai szerdán levelet küldtek a horvát kormánynak, amelyben Áldott Zoltánnak, az INA elnök-vezérigazgatójának leváltását kérik, közvetve pedig az állam mint társtulajdonos erősebb részvételét az INA-ban - írta csütörtökön a Jutarnji list.

Stratégiát vált a horvát olajcég

Stratégiát vált a horvát olajcég

A kormányváltást követően megváltozott Horvátországban az INA-val és legnagyobb tulajdonosával, a Mollal kapcsolatos hozzáállás, s úgy tűnik, az új kabinet az olajcéghez hasonlóan a befektetések megkönnyítését és dinamizálását helyezi előtérbe. A társaság jelentős összegeket fordít a kutatásra és a termelésre, de a horvát olajfinomítók és a töltőállomások korszerűsítése is kiemelt cél - mondta Áldott Zoltán, az INA elnöke az MTI-nek Zágrábban adott interjúban.

A Mol-vezér a horvát ügyről

A Mol-vezér a horvát ügyről

A Molt és személyét ért támadásokról nyilatkozott Hernádi Zsolt, a cég elnök-vezérigazgatója a hvg.hu hírportálnak. Véleménye szerint a magyar állam megjelenése a Molban nem lesz kihatással a cég működésére, és nem tart a lex Mol esetleges átírásától sem.

Törvényesen szerezte jogát a Mol

Törvényesen szerezte jogát a Mol

A törvényeknek megfelelően szerezte meg az INA irányítási jogait a Mol - közölte a horvát versenyfelügyelet állásfoglalására hivatkozva szombaton az index.hr hírportál.