Tíz százalékkal több a diák az informatika szakokon

Tíz százalékkal több a diák az informatika szakokon

Az idei tanévben 10 százalékkal több informatikus hallgató kezdte meg a tanulmányait az egyetemeken, ami a korábbi évek 1 százalékos növekedéséhez képest trendfordulót jelenthet.  Jelentős ösztöndíjjal is motiválják a fiatalokat arra, hogy az informatikai tanulmányokba kezdjenek. Informatikus üzemmérnök alapképzés is indul.