Iparstratégiai együttműködés jött létre

Iparstratégiai együttműködés jött létre

Hazai kutatóintézetek, oktatási intézmények, valamint Magyarország meghatározó vállalkozásainak szerepvállalásával jött létre az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform.

Irinyi-terv: a magyar gazdaság növekedésének alapja

Irinyi-terv: a magyar gazdaság növekedésének alapja

Az Irinyi-terv megteremti a magyar gazdaság hosszú távú növekedésének alapjait – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdán Budapesten azon a sajtótájékoztatón, amelyen a kormány új iparstratégiáját mutatták be.

NGM: hét ágazat lehet az ipari fejlődés motorja

NGM: hét ágazat lehet az ipari fejlődés motorja

A minisztérium szerint az iparnak a tudásra, a kutatás-fejlesztésre, a felsőoktatásra és a szakoktatásra kell támaszkodnia.