Fejlesztőközpontot hozott létre Magyarországon a Huawei

Fejlesztőközpontot hozott létre Magyarországon a Huawei

Egy kutatás-fejlesztési központtal bővíti tovább magyarországi beruházásait a Huawei Technologies – jelentették be a vállalat 15 éves magyarországi és 20 éves európai jelenlétének évfordulóján rendezett ünnepségen. Az új K+F központ fókuszában a mesterséges intelligencia, a képfeldolgozási és jeltovábbítási technológiák, valamint a rendkívül nagyméretű elosztórendszerek állnak.

Közelebb kerültünk a mesterséges agy megteremtéséhez

Közelebb kerültünk a mesterséges agy megteremtéséhez

Amerikai kutatók kifejlesztettek egy szupravezető kapcsolót, amellyel a komputerek később az emberi agyhoz hasonló módon fognak tudni gondolkodóba esni.