Berlinnek mégis kell a festmény

Berlinnek mégis kell a festmény

Lotte Laserstein A kocsmában című képét 1927-ben festette. Egy modern nő látható rajta egyedül egy kocsmában, sörére várva, gondolataiba mélyedve. Nehéz megérteni, miért sorolták a festményt a nácik a degenerált művek közé, talán mert nem illett a női ideálról alkotott elképzelésükhöz vagy, mert a művész „háromnegyed” részben zsidónak számított – írja az Art Newspaper.