A franciák nyertek

A franciák nyertek

A fukusimai katasztrófát követően 2011 márciusában bevezetett német nukleáris moratórium kilenc hónap alatt 360 millió eurós bevételt eredményezett Franciaországnak az elektromos áram exportjából - derült ki egy kedden nyilvánosságra hozott francia tanulmányból.

Az atomkorszak után

Az atomkorszak után

A tavalyi esztendő az energiapolitikai fordulat éveként vonult be a német gazdaságtörténetbe.

Kockázatos szakítás

Kockázatos szakítás

Németország mellett több más ország is arra törekszik, hogy visszaszorítsa a nukleáris energia használatát - mondták a Magyar Külügyi Intézetben (MKI) a német kormány tervéről szakértők.