Nőtt a forgalom, javul a digitalizációs index

Nőtt a forgalom, javul a digitalizációs index

2018-ban kettős sikert, azaz mind az összforgalom, mind – ezen belül – az export tekintetében 4 százalékos növekedést értek el a német gép- és berendezésgyártók. Számokban kifejezve ez azt jelenti, hogy a csaknem 250 milliárd eurós összforgalmon belül a belföldi értékesítés 4,4 százalékkal, míg az export 3,5 százalékkal bővült. Mindezt a foglalkoztatottak számának ugyancsak 4 százalékos emelkedése mellett sikerült elérni.