Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Minden eddiginél többen csatlakoztak idén a Modern Gyárak Éjszakájához
Rekordnak számít az is, hogy közel 6000-en regisztráltak a gyárlátogatásokra.
Hamarosan elindulhat a „mintagyárak” létesítése
Néhány hónapon belül elindulhat a kis- és közepes vállalkozások (kkv) technológiai fejlesztését célzó úgynevezett mintagyárak létesítése – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért- és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisvárdán.
Autóbusz-beszerzési bizottságot alapított az NGM
Megalakult a Nemzeti Autóbusz Beszerzési Bizottság (NABB), amelynek feladata, hogy a regionális közlekedési központokkal és a flottakezelő társaságokkal közösen előkészítse az iparpolitikai céloknak megfelelő autóbusz-beszerzéseket, és egységesítse a magyar autóbuszipar fejlődését elősegítő beszerzési szempontokat – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Újabb együttműködés a magyar autóbuszgyártásért
Egy kooperáció eredményeként új autóbusz-termékcsaládot fejlesztenek Mercedes-Benz-alapokra építve Debrecenben.
Ezerrel is nőhet az e-töltőpontok száma
Magasabb sebességfokozatba kapcsolt a kormány az elektromobilitás fejlesztése terén is – fogalmazott Varga Mihály a Nemzetgazdasági Minisztérium e-töltőállomások létesítésére kiírt pályázatának bejelentésekor. Az 1,25 milliárd forintos keretre a 15 ezernél nagyobb lélekszámú települések önkormányzatai pályázhatnak, a tárca számításai szerint legalább ezer e-töltőpont létesülhet országszerte.
Ősztől indulnak az uniós pályázatok
Hatékonyabb uniós pályázati rendszert és egyablakos ügyintézést ígért a tárca állománygyűlésén Komoróczki István, az NGM tervezéskoordinációért felelős államtitkára.
