Összeurópai, az elektromos autózás felgyorsítását elősegítő akciótervről tárgyalt Nagy Márton

Összeurópai, az elektromos autózás felgyorsítását elősegítő akciótervről tárgyalt Nagy Márton

A miniszter Bajorországban találkozott a német autóipar vezető szereplőivel.

NGM: megalakult a Nemzeti ESG Tanács

NGM: megalakult a Nemzeti ESG Tanács

A nemzetgazdasági miniszter által létrehozott  tanács szerepe az ESG beszámoló minimumkövetelményeinek meghatározásában van.

A fejlődés társadalmasítása címmel indul programsorozat az ipar 4.0 népszerűsítésére

A fejlődés társadalmasítása címmel indul programsorozat az ipar 4.0 népszerűsítésére

Van tér fejlődni, a  hazai Ipar 4.0 érettségi szint a középmezőnybe tartozik.

A jövő nyáron kezd üzemelni a zalaegerszegi tesztpálya

A jövő nyáron kezd üzemelni a zalaegerszegi tesztpálya

Az eredeti tervek szerint az idei év végére tervezték a tesztpálya átadását. Jövő nyáron a fejlesztés első ütemeként elkészülő kör alakú pályát nyitják meg az autógyártók számára. Ennek befejezéséhez a kormány a napokban 15 milliárd forintot biztosított. 

Beszállító-fejlesztési programot indít a kormány

Beszállító-fejlesztési programot indít a kormány

A kormány 2 éves beszállító-fejlesztési programot indít, amelynek keretösszege 2017-2018-ra együttesen 14 milliárd forint lesz. 

Exportképes termékek fejlesztésére lehet pályázni

Exportképes termékek fejlesztésére lehet pályázni

A mikro-, a kis- és középvállalkozások, a nagyvállalatok 5 milliárd forint vissza nem térítendő fejlesztési forrásra pályázhatnak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében. 

39 fejlesztés nyert támogatást

39 fejlesztés nyert támogatást

Több mint 28 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrást nyert el 39 fejlesztés a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) négy pályázati felhívásának keretében. 

Be lehet nyújtani a mintaprojekteket

Be lehet nyújtani a mintaprojekteket

Az Irinyi Terv iparstratégia megvalósítását a kormány 2 milliárd forintos keretösszeggel támogatja, a kérelmeket mostantól lehet benyújtani – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). 

Az internetgazdaság alakítja az ipari gyártást

Az internetgazdaság alakítja az ipari gyártást

Új technológiai korszakváltás időszakát éljük, amelyben az internetgazdaság alapjaiban alakítja át az ipari gyártási rendszereket, új innovatív üzleti modelleknek nyit utat - mondta Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára kedden Budapesten azon a rendezvényen, amelyen az autóipari tesztpálya-fejlesztési együttműködéshez néhány jelentős magyarországi cég csatlakozott.

Automatizálásra pályázhatnak a kkv-k

Automatizálásra pályázhatnak a kkv-k

A kormány az év végén megnyitja azt a 2,5 milliárd forintos pályázati keretet, melynek révén robotizálási és automatizálási mintaprojektet hozhatnak létre magyar kkv-k. 

NGM: jó az ipar növekedési szerkezete

NGM: jó az ipar növekedési szerkezete

Lepsényi István gazgaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitikár szerint nem csak az ipari termelés növekedésének a mértéke, de a szerkezete is jó. 

NGM: hét ágazat lehet az ipari fejlődés motorja

NGM: hét ágazat lehet az ipari fejlődés motorja

A minisztérium szerint az iparnak a tudásra, a kutatás-fejlesztésre, a felsőoktatásra és a szakoktatásra kell támaszkodnia.

A járműipar segítette az ipar bővülését

A járműipar segítette az ipar bővülését

Az ipari kapacitásbővítés és a járműipar segítette az ipar bővülését júniusban -  mondta a KSH legfrissebb adataira reagálva Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára.

NGM: az ipar dinamikus fejlesztésére van szükség

NGM: az ipar dinamikus fejlesztésére van szükség

Az ipar hozzájárulását a bruttó hazai termékhez 30 százalékra szeretné emelni a kormány a jelenlegi mintegy 23 százalékról 2020-ra, ehhez az ipar dinamikus fejlesztésére van szükség a következő időszakban - mondta Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára.