Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Összeurópai, az elektromos autózás felgyorsítását elősegítő akciótervről tárgyalt Nagy Márton
A miniszter Bajorországban találkozott a német autóipar vezető szereplőivel.
NGM: megalakult a Nemzeti ESG Tanács
A nemzetgazdasági miniszter által létrehozott tanács szerepe az ESG beszámoló minimumkövetelményeinek meghatározásában van.
A fejlődés társadalmasítása címmel indul programsorozat az ipar 4.0 népszerűsítésére
Van tér fejlődni, a hazai Ipar 4.0 érettségi szint a középmezőnybe tartozik.
A jövő nyáron kezd üzemelni a zalaegerszegi tesztpálya
Az eredeti tervek szerint az idei év végére tervezték a tesztpálya átadását. Jövő nyáron a fejlesztés első ütemeként elkészülő kör alakú pályát nyitják meg az autógyártók számára. Ennek befejezéséhez a kormány a napokban 15 milliárd forintot biztosított.
Beszállító-fejlesztési programot indít a kormány
A kormány 2 éves beszállító-fejlesztési programot indít, amelynek keretösszege 2017-2018-ra együttesen 14 milliárd forint lesz.
Exportképes termékek fejlesztésére lehet pályázni
A mikro-, a kis- és középvállalkozások, a nagyvállalatok 5 milliárd forint vissza nem térítendő fejlesztési forrásra pályázhatnak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében.
39 fejlesztés nyert támogatást
Több mint 28 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrást nyert el 39 fejlesztés a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) négy pályázati felhívásának keretében.
Be lehet nyújtani a mintaprojekteket
Az Irinyi Terv iparstratégia megvalósítását a kormány 2 milliárd forintos keretösszeggel támogatja, a kérelmeket mostantól lehet benyújtani – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Az internetgazdaság alakítja az ipari gyártást
Új technológiai korszakváltás időszakát éljük, amelyben az internetgazdaság alapjaiban alakítja át az ipari gyártási rendszereket, új innovatív üzleti modelleknek nyit utat - mondta Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára kedden Budapesten azon a rendezvényen, amelyen az autóipari tesztpálya-fejlesztési együttműködéshez néhány jelentős magyarországi cég csatlakozott.
Automatizálásra pályázhatnak a kkv-k
A kormány az év végén megnyitja azt a 2,5 milliárd forintos pályázati keretet, melynek révén robotizálási és automatizálási mintaprojektet hozhatnak létre magyar kkv-k.
NGM: jó az ipar növekedési szerkezete
Lepsényi István gazgaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitikár szerint nem csak az ipari termelés növekedésének a mértéke, de a szerkezete is jó.
NGM: hét ágazat lehet az ipari fejlődés motorja
A minisztérium szerint az iparnak a tudásra, a kutatás-fejlesztésre, a felsőoktatásra és a szakoktatásra kell támaszkodnia.
A járműipar segítette az ipar bővülését
Az ipari kapacitásbővítés és a járműipar segítette az ipar bővülését júniusban - mondta a KSH legfrissebb adataira reagálva Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára.
NGM: az ipar dinamikus fejlesztésére van szükség
Az ipar hozzájárulását a bruttó hazai termékhez 30 százalékra szeretné emelni a kormány a jelenlegi mintegy 23 százalékról 2020-ra, ehhez az ipar dinamikus fejlesztésére van szükség a következő időszakban - mondta Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára.
