Augusztus elsején elfogy a Föld éves erőforrása

Augusztus elsején elfogy a Föld éves erőforrása

Idén minden eddiginél korábban, már augusztus 1-jén elérkezik a túlfogyasztás napja, ami azt jelenti, hogy 2018-ban mindössze 212 nap alatt használja el a Föld lakossága azt az erőforrás-mennyiséget, amelynek egy évre kellett volna elegendőnek lennie ahhoz, hogy a bolygó a jelenlegi állapotában fennmaradhasson. 

Egyre korábban használja el a Föld az éves erőforrásait

Egyre korábban használja el a Föld az éves erőforrásait

Idén augusztus 8-ra esett a túlfogyasztás napja, vagyis mostanra használta el az emberiség a Föld éves erőforrásait. Keddtől már a bolygó tartalékai fogynak. Jó hír, hogy a naptári előremozdulásnak a mértéke az elmúlt öt évben csökkent.