Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Jelentősen növelte járműeladásait az Opel
Az Opel tavaly 670 ezer, az előző évinél 15 százalékkal több járművet értékesített világszerte.
Közelebb hozzák az akkumulátorgyárakat
Közös gépjármű üzemanyagcella gyártó üzemet hozott létre a Group PSA és Total, az akkumulátorok gyártására Európában.
Milliós számok a hazai autógyártásban
Esztergomban legyártották a 3,5 milliomodik Suzukit, a szentgotthárdi motorgyárban pedig a tízmilliomodik motort.
Április végéig újraindul a gyártás
Magyarország jelentős autóipari gyártói jelentették be, hogy újraindítják a termelést még áprilisban.
Háromhengeres motorok készülnek Szentgotthárdon
Új fejezetéhez érkezett a motorgyártás a szentgotthárdi Opel gyárban, 2020-ban megkezdik a PSA fejlesztésű háromhengeres, benzines turbómotor gyártását.
Ilyen az Opel logisztikai központja
A Bochumban épült európai alkatrészellátó logisztikai központ 12 futballpálya nagyságú raktárcsarnokból áll, innen látnak el több mint 11 millió Opel tulajdonost alkatrészekkel Európában.
Az Opel új tulajdonosa tartja az érvényes szerződéseket
A francia PSA konszern az Opel autógyártó társaság új tulajdonosaként tiszteletben tartja a munkahelyek és üzemek megőrzéséről, és a beruházások folytatásáról szóló szerződéseket és megállapodásokat, amelyek még az előző tulajdonos, az amerikai General Motors (GM) idején köttettek.
Mi lesz az Opel három németországi üzemével?
Február közepén bombaként robbant a hír: az amerikai General Motors (GM) és a francia PSA megállapodásra készül az Opel autógyárnak a francia konszern által történő átvételéről. A tervek szerint maradnak a németországi gyárak, de a munkavállalók bizonytalanok.
Újabb beruházások az Opelnél
Az Opel a magyarországi autópiac bővülésére és a személyautó-eladásokban elért első helyének megtartására számít az idén.
Létszámbővítés az Opelnél
Az Opel Magyarország szentgotthárdi Flex motorgyár projektje keretében eddig 400 dolgozót vettek fel, és az év végéig további 60-nal nő a létszám - jelentette be Csontos Judit szóvivő.
Új motorok az Opeltől
Az Opel három új motorcsaládot és 13 új motort vezet be, 2016-ig motorportfóliójának 80 százalékát megújítja.
Újabb Opel-beruházás
Bővíti szentgotthárdi üzemét az Opel: a 130 millió eurós beruházással több mint száz munkahelyet hoznak létre, és 1600 négyzetméterrel növelik a termelő üzem területét - jelentette be Joachim Koschnicke, az Opel elnökhelyettese kedden Budapesten az Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtóeseményen.
Motorgyártásban is az élen
Megkezdődött a rendes üzem az elmúlt napokban az Opel szentgotthárdi új motorgyárában - jelentették be az autógyártó magyarországi vezetői, akik évértékelő sajtótájékoztatójukon arról is beszámoltak, hogy a márka 2012-ben a magyar piac növekedését túlszárnyalva első lett az értékesítési rangsorban.
Az Opel nem eladó
Nincs napirenden az Opel német autógyártó társaság értékesítése - mondta a tulajdonos General Motors (GM) alelnöke csütörtökön azzal a francia sajtóhírrel kapcsolatban, amely szerint a párizsi vezetés az Opel felvásárlására biztatja a PSA Peugeot-Citroën konszernt.
