Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Akár 25 százalékkal is növelhető a termelékenység ipar 4.0 megoldásokkal
A IoT segítségével a gyártók lényegesen rugalmasabban reagálhatnak a termelés-kiesésekre, mivel valós időben követhetik nyomon az egyes gépek pillanatnyi kihasználtságát és állapotát, átláthatóbbá válik a teljes ellátási lánc.
Sárgára festett automatizáció
A Szlovéniában működő, fémforgácsolással foglalkozó OKK vállalatnak sikerült az automatizáció egy olyan szintjét elérnie, ahol a repetitív munkafolyamatokat szinte kivétel nélkül gépek végzik.
Megmunkálóközpontok automatizált be- és kirakodása
A szerszámgép és a rakodórobot együttműködése hatékonyabb gyártást eredményez a minőség megtartása mellett.
Rugalmas gyárat épít a Mercedes
Tavaly jelentette be a Mercedes-Benz, hogy Kecskeméten két jelentős beruházást is megvalósít: egymillió eurós befektetéssel megduplázza a gyár területét, valamint további 250 millió euró ráfordítással egy teljesen új karosszériaüzemet épít az ipar 4.0 szellemében. Christian Wolffal beszélgettünk az új beruházásokról.
