Csernobil tovább szennyezhet

Csernobil tovább szennyezhet

Alig bomlanak le a Csernobil környéki elhalt fák és növények - állapította meg egy amerikai kutatócsoport. A felhalmozódott, épségben maradt erdei avar mennyisége azért aggasztó, mert katasztrofális méretű erdőtűz keletkezhet belőle, amelynek füstje a sugárszennyezést terjesztheti.