5G-s mobil hálózatot létesít a Telenor és a Huawei

5G-s mobil hálózatot létesít a Telenor és a Huawei

Ötödik generációs mobil távközlési hálózat norvégiai létesítéséről szóló együttműködési megállapodást írt alá a barcelonai Mobile World Congress mobli távközlési technológiai vásáron a Telenor mobil hálózati szolgáltató és a kínai Huawei mobil hálózati berendezés gyártó vállalat – tájékoztatta pénteken az MTI-t a Telenor Magyarország.

Mobilra kötött boradagoló

Mobilra kötött boradagoló

Okostelefonnal összekötött bortároló, amely a nap bármely órájában frissen, ideális hőmérsékleten tölti pohárba a bort. És alkalmazások, amelyek sokakat mentettek már ki tanácstalanságukból a hipermarket boros polca előtt állva. Az utóbbi időben a boros piacot is szépen átjárja a digitalizáció.

Humanoid robotok hotelekben és reptéren

Humanoid robotok hotelekben és reptéren

Először használ humanoid robotot az IBM a szállodaiparban. Connie a hotel concierge tanácsadó feladatait látja el: köszönti a vendégeket és válaszol a kérdéseikre. A turizmusban használt robotok célja az utazásélmény növelése és a vendégigények feltérképezése.

Az IoT-ben és a big datában is erősít a Telenor

Az IoT-ben és a big datában is erősít a Telenor

2016-ban minden korábbinál több adat állhat a társadalom szolgálatába, és nagy teret hódíthatnak a szoftveralapú megoldások - egyebek között ez derült ki a Telenor Csoport kutatási divíziója által készített elemzésből.

Távközlési adó: a Telenor már döntött

Távközlési adó: a Telenor már döntött

A Telenor az új perc alapú távközlési adót érvényesíteni fogja áraiban mindaddig, amíg a szektort sújtó két különadó közül az egyiket kivezetik - közölte a Telenor Magyarország az MTI megkeresésére. 

Hárman adnak negyven milliárdot

Hárman adnak negyven milliárdot

Aláírták az Európai Gazdasági Térség (EGT) és Norvég Finanszírozási Mechanizmusok 2009-2014-es időszakának végrehajtásáról szóló, Magyarországra vonatkozó új együttműködési megállapodásokat Gödöllőn.

Bejelentésre lépett a hatóság

Bejelentésre lépett a hatóság

A Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) az előfizetők védelme érdekében hatósági határozatban tiltotta meg a Magyar Telekomnak, hogy mobilinternetes díjcsomagját minden új előfizető számára automatikusan, kérés nélkül aktiválja, esetenként akár tíz- vagy százezres számlákat generálva az ügyfeleknek.