Ipari túltermelés Kínában - mi lesz ennek a vége?

Ipari túltermelés Kínában - mi lesz ennek a vége?

Az elmúlt években aránytalanul megnövekedett a kínai állami vállalatok fölösleges termelői kapacitása. A pekingi kormány ugyan elismeri a túlzott iparfejlesztés célszerűtlenségét, de a gyakorlatban továbbra sem mutat készséget politikai befolyása mérséklésére.