500 méter magas, 200 méter széles és 170 kilométer hosszú (nem elírás) felhőkarcoló koncepcióját mutatták be a szaúd-arábiai hatóságok.
A Vörös-tenger mellé tervezett The Line (A vonal) nevű építmény nagyjából 9 millió ember számára biztosíthatna hajlékot. Az objektumon belül a legkülönbözőbb urbán létesítmények (intézmények, parkok, lakások stb.) rétegződnének egymásra, és így egyszerű toronyház helyett indokoltabb egy speciális kialakítású városként tekinteni a konstrukcióra.

A „település” elemeinek vertikális és sűrű szerveződése miatt a The Line alapterülete mindössze 34 négyzetkilométer lenne, ami a világ hasonló népességű metropoliszaiénak csupán a töredéke. A helyi lakosság számára a szintezett struktúra állítólag lehetővé tenné, hogy bármilyen természetű szolgáltatáshoz akár öt percen belül hozzájussanak.
Az egész komplexumot kizárólag zöld energia működtetné, és bár ennek forrását a bemutatkozó anyag nem részletezi, erősen valószínű, hogy napelemekre építkezne a rendszer. Az elképzelések szerint emellett az épület teljes külső felülete tükröződő lenne, így ugyanis vizuálisan könnyebben bele tudna olvadni a környezetébe.

A The Line tervezetéről Mohammed bin Salman, szaúdi koronaherceg rántotta le a leplet, és egyelőre homály fedi, hogy mikorra valósítanák meg a projektet.
(Forrás: New Atlas)

