Az új technológiát fémjelző „EX” betűszót az „Evolution” és az „eXperience” kifejezések rövidítései alkotják, és a módszer állítólag „tökéletes fekete árnyalattal, gazdag és akkurátus színkifejezéssel és rendkívül gyors válaszidővel” kápráztatja el a nézőket.
Az LG aktuális innovációjának lényege, hogy a cég az OLED-ekben található hidrogénelemeket lecserélte a hidrogén egyik stabil izotópjának számító deutériumra.
A friss koncepció mind ezen felül a gépi tanulási algoritmusok bizonyos mágiáját is beveti, hogy az éppen lejátszott videótartalom színeinek és részleteinek eredethűbb tolmácsolása céljából megfelelően zsonglőrködhessen a képernyő által felhasznált energiával.

Az OLED EX technológia fontos és előnyös vonása még, hogy alkalmazása mellett a 65 hüvelykes átlójú panelek kerete 6 milliméterről 4 milliméterre karcsúsítható, ami légiesebb megjelenést kölcsönözhet a készülékeknek.
2022 második negyedévétől kezdve az LG phadzsui (Dél-Korea) és kantoni (Kína) üzemeiben előállított OLED TV képernyők elméletileg már az OLED EX technológiával felfrissítve fognak lekerülni a gyártószalagokról, szóval az érdeklődőknek valószínűleg már nem kell sokáig várniuk, mígnem testközelből is megismerkedhetnek az újdonsággal.
