Vesselényi Tibor, a nagyváradi intézmény Menedzsment és Technológiai Karának dékánhelyettese az MTI-nek elmondta, hogy a két egyetem között a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében folyik kétéves kutatómunka. A jelenleg a felénél járó projekt során a két városban egy-egy laboratóriumot alakítanak ki mintegy 900 ezer euróból. A mechatronikai mérnök a gépészeti, a villamosmérnöki és az alkalmazott informatikusi ismeretét felhasználva az intelligens gépek tervezését, működtetését, karbantartását végzi.

Az együttműködés keretében vasárnap zárult az a háromnapos nagyváradi esemény, amelyen a raktározástechnológiában használatos vonalkövető robotok versenyét tartották meg. A viadalon debreceni és nagyváradi mellett bukaresti és temesvári egyetemisták is részt vettek. A robotok mindegyikét a hallgatók maguk építették, és ők fejlesztették ki az azokat irányító szoftvereket is. A különböző nehézségű pályákon gyorsaságban és pontosságban mérte össze erejét a húsz egyetemista mintegy tucatnyi robotja.
