A székesfehérvári gyárban olyan jól ismert snackeket gyártanak, mint a Milka, az Oreo, a TUC és a Győri Édes. A rendszer évente 3000 MWh megújuló energiát termel majd, ami a gyár teljes éves energiaigényének 25 százalékát fedezi. A napelempark ezzel évente 600 tonnával csökkenti a gyár szén-dioxid-kibocsátását, és segít tehermentesíteni Székesfehérvár energiahálózatát is.
A napelempark átadásán Dominik Boguslawski, a gyár igazgatója azt mondta: büszke arra, hogy a Mondelez újabb lépést tett a megújuló energia felé székesfehérvári gyárában, hozzájárulva ezzel a cég fenntarthatósági stratégiájának éghajlatvédelmi pilléréhez. Ez a napenergia-berendezés várhatóan évente akár 600 tonnával csökkenti a CO₂-kibocsátást, ami 3,5 millió mérföldnyi benzinüzemű autóval megtett útnak felel meg. Az igazgató emellett köszönetet mondott mindenkinek, aki az elmúlt hónapokban a projekten dolgozott.
A közép-európai szinten is jelentős megújuló energiaforrás-projekt hozzájárul a Mondelez globális fenntarthatósági céljaihoz, miközben helyben is kézzelfogható eredményeket hoz: tisztább energiát, kisebb környezeti terhelést és hosszú távon is fenntartható működést. A Mondelez a projektet Székesfehérvár Önkormányzatával egyeztetve valósította meg, és az Önkormányzat örömmel fogadta, hogy ez a jelentős zöldenergia-fejlesztés a városban valósult meg.
Forrás: Mondelez
A borítókép illusztráció, forrás: Mondelez

