A létesítmény kapacitása az ország hagyományos villamosenergia-termelésének közel 10 százalékának, és egy paksi atomerőművi blokknak felel meg - tette hozzá.
A pályázatot egy nemzetközi konzorcium nyerte meg.

A gázüzemű blokk megépítése illeszkedik a kormány erőműépítési programjába, melynek elemei a Paks II beruházás, a Paks I. üzemidejének hosszabbítása, a zöldenergia radikális bővítése - ismertette.
Czepek Gábor megjegyezte, hamarosan újabb bejelentések várhatók a témában.
Forrás: MTI / Energiaügyi Minisztérium Facebook oldala
