Az amerikai Brit Columbia Egyetem 22 éves mérnökhallgatója – barátaival együtt – átalakított egy Harley-Davidson motort, amely használt növényi olajjal, például hasábburgonya sütésből visszamaradt zsiradékkal működik. Alex Jennisonnak azért egy 1999-es, Heritage Softail nevű HD-modellre esett a választása, mert ez az utolsó modell, amelyben a motor és a sebességváltó külön van, nem pedig összekapcsolva, írta a New Atlas.

Miután szétszedték a motorkerékpárt, beépítettek egy áttervezett, háromhengeres Kubota traktormotort, amely hagyományosan dízelüzemű. A Kubota ajándékba adta a motort Jennisonnak és projektpartnereinek, hogy bemutassa, a tiszta üzemanyagok életképesek. Noha a motor pontos műszaki adatait nem fedték fel, szakértők szerint egy 1647 köbcentiméteres D1703 motorról lehet szó, amely maximális teljesítménye körülbelül 35 lóerő.
A Kubota motorját úgy alakították át, hogy sütőolajjal működjön. Ennek során együttműködtek egy amerikai, biodízel flottát üzemeltető, autómegosztó vállalkozással, hogy kifejlesszenek egy hideg éghajlatra alkalmas biodízel technológiát. Egy évig tartott, amíg a megmunkálás, a hegesztés és technikai tanácsok révén létrehozták a motort. A motorkerékpár végül tökéletesen működőképes lett, és a traktormotor ellenére a Harley továbbra is klasszikus megjelenésű maradt. Olyannyira, hogy Jennison 1200 mérföldes utat tett meg az Egyesült Államok nyugati partján a módosított motorral.
Jennison azt mondta, hogy nem a profitért vagy a show kedvéért készítette a motort, hanem hogy bebizonyítsak: a tiszta üzemanyagok ma már életképesek. Szerinte az amerikai éttermek fizetnek azért, hogy elszállítsák a sütőgépekben használt használt növényi olajat, amelyet kémiai eljárással maguk is feldolgozhatnának, és felhasználhatnák berendezések meghajtására.
Szerinte az USA-ban a legtöbb egyetemi és önkormányzati járműpark még mindig dízelüzemű. „A nagy teherbírású elektromos járművek pedig még mindig olyan anyagokra támaszkodnak, mint a kobalt, amelyet gyermekek, nők és férfiak bányásznak a Kongói Demokratikus Köztársaságban, ahol hetente hét ember hal meg a beomlott bányákban”, mondta.

