Becsült olvasási idő: 1 perc
Hogyan lesz a tudásból termék?
Hogyan lesz ma valakiből sikeres kutató, feltaláló Magyarországon? Milyen akadályokkal kell szembenéznie, kik és milyen eszközökkel segítik őt ezek legyőzésében, és hogyan lehet mindenki javára fordítani az eredményeket. Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ a Kutatók Éjszakáján a Tempus Közalapítvány által szervezett kerekasztal-beszélgetés, amelynek meghívott vendégei hazai kutatók, feltalálók, valamint az MTA, az NKTH, a Magyar Szabadalmi Hivatal vezetői.

 
 
 
A kerekasztal időpontja: 2009. szeptember 25. (péntek), 16:00-18:00

Helyszíne: Millenáris (Budapest, II. Kis Rókus u. 16-20.) Csodák Palotája különterem

A beszélgetés résztvevői:

* Dr. Csopaki Gyula elnök, Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal
* Dr. Dinnyés András egyetemi tanár, Szent István Egyetem, az első magyar klónegér „gazdája”
* Prof. Domokos Gábor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Gömböc megalkotója
* Losonczi Áron, a fényáteresztő beton feltalálója, a Kreativitás és Innováció Európai Évének nagykövete
* Prof. Németh Tamás főtitkár, Magyar Tudományos Akadémia
* Posteinerné Toldi Márta elnökhelyettes, Magyar Szabadalmi Hivatal

A beszélgetés moderátora Palugyai István, a Népszabadság újságírója

A beszélgetés témái:

* Mit jelent a tudásalapú társadalom? Mit jelent az innováció?
* Az eredmények hasznosításának kultúrája – a tudás értékének helyreállítása
* A nemzetközi tapasztalatok szerepe a kutatói életpályában – Maradni? Hazajönni?
* A sokoldalú feltaláló: kitalálni, megcsinálni, eladni – Ki és hogyan segíti ebben a kutatókat, feltalálókat?
* Mi a háttérintézmények szerepe a minőségi tudás kezelésében?

A Tempus Közalapítvány minden érdeklődőt szeretettel vár a nyilvános beszélgetésre, amelyre itt lehet és szükséges előzetesen regisztrálni!

(Forrás: www.tka.hu)