Július 4-én hatalmas örömujjongás közepette Jupiter-körüli pályára állt a NASA Juno nevű űrszondája.
Junót a grillételekhez hasonlóan a gázóriás extrém sugárzása egy kicsit megsütötte, szóval a kamerákat és a többi felszerelést egy időre elzárva tartották a megpróbáltatások elől a tudósok.
A csapat a JunoCam nevű kamerát július 10-én működésbe hozta, és pompás felvételt készített a hatalmas piros gömbről és három holdjáról.
Hamarosan a képek még ennél is egyre jobbak lesznek.
A fenti fotó 2,7 millió mérföld (kb. 4,35 millió kilométer) távolságból készült, ám tojásdad alakú pályájáról, az idő előrehaladtával, mintegy 2600 mérföld (kb. 4200 kilométer) messzeségből a Juno a Jupiter fellegeinek a tetejét is kissé „lefölözi” majd.
Az igazán lenyűgöző felbontású képek augusztus vége felé fognak a Földre megérkezni.
