Becsült olvasási idő: 0 perc
Az energiatakarékosságra fókuszál az idei Construma

Jövő szerdától vasárnapig tart nyitva az idei építő- és építőanyag-ipari szakkiállítás, a Construma, amelyen 14 országból 550 kiállítóra, és 50 ezer látogatóra számítanak.

A 18 200 négyzetméteren megtekinthető idei bemutató középpontjában a design és az energiatakarékosság áll - ismertette a részleteket Szalai Levente, a kiállítás igazgatója. Újdonság, hogy a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói olyan bútorterveket mutatnak be, amelyek dokumentációi az internetről ingyen letölthetők, így azokat bármely asztalos elkészítheti.
A látogatók megismerhetik mindazokat az anyagokat, amely az alapozástól a tetőig szükséges egy ház felépítéséhez. Idén is felépül az Öko City bemutató keretében egy olyan családi ház, amely megfelel a 2020-tól kötelező, közel nulla energiaigényű előírásoknak. Az érdeklődők nyomon követhetik az épület energiafogyasztását.