A most átadott – több mint félmilliárd forint értékű – beruházással Magyarország megerősíti helyét az informatikai gyártás világpiacán – mondta el Varga Mihály nemzetgazadsági miniszter. Hozzátette: komoly előrelépést jelent mindkét vállalat életében, hogy Magyarországra került a szerverek gyártása, ugyanakkor 250 új munkahelyet is teremt, és várhatóan a helyi beszállítókkal történő együttműködést is jelentősen erősíti majd.
Emlékeztetett rá, hogy az informatika az egyik leginnovatívabb, legnagyobb sebességgel fejlődő iparág, amely 2015-ben 400 ezer embernek biztosított munkát Magyarországon.
