Becsült olvasási idő: 1 perc
Megnyílt a hannoveri EMO

Ma délelőtt Frank-Walter Steinmeier német államfő ünnepélyes keretek között megnyitotta az EMO Hannover 2017 nemzetközi fémmegmunkálási szakvásárt.

Minden eddiginél több kiállító vette kezdetét a világ legnagyobb fémmegmunkálási szakvására. A 44 országból érkezett több mint 2200 vállalat a négy évvel ezelőtti legutóbbi hannoveri rendezvény részvételi csúcsát döntötte meg. A kiállítók szeptember 23-áig a Connecting systems for intelligent production mottó alatt mutatják be az ipari termelés számára kidolgozott legújabb gépeiket, megoldásaikat és szolgáltatásaikat.

Az idei EMO tematikája a forgácsoló és alakító szerszámgépek, a gyártórendszerek, a precíziós szerszámok, az additív eljárások, az automatizált anyagáramlás, a számítógéppel segített módszerek, az ipari elektronika és a technológiát kísérő tartozékok, kiegészítők köré épül. Az ipar 4.0-val összefüggő legfontosabb trendek, a digitalizálás és a termelési folyamatok hálózatba kapcsolása áll a standokon bemutatott innovációk középpontjában. 

A legfrissebb statisztikák által is igazoltan kedvező konjunkturális környezetben megrendezésre kerülő EMO Hannover 2017 hat napja alatt számos kísérőrendezvényre is sor fog kerülni, többek között az ipar 4.0-t, az additív gyártást és a fémmegmunkálás légi- és űrtechnikai kihívásait a középpontba állítva.