A kormány a norvég tulajdonosi háttérrel rendelkező cég beruházásához 1,15 milliárd forint támogatást adott, amivel segíti az elektromosautó-gyártás fejlődését Magyarországon.
A város komoly regionális versenyben nyerte el a fejlesztést, amelynek eredményeképpen a Sapa új generációs elektromos autókhoz készít majd magas hozzáadott értéket képviselő megmunkált alumínium alkatrészeket, törésálló ötvözetet. Az új présüzem a legfejlettebb technológiát jelenti, és új fejezetet nyit a cég eddigi magyarországi tevékenységének történetében - ismertette a miniszter. A Sapa olyan nagy gyártók közvetlen alkatrész-beszállítója, mint az Audi, a Jaguar, az Aston Martin vagy a Porsche, éves árbevétele 6 milliárd euró. Globálisan több mint 22 ezer dolgozót foglalkoztat, Magyarországon mintegy 1500 alkalmazottja van.
Frank Iepema ügyvezető igazgató elmondta: az első magyarországi üzemük több mint 10 éve jött létre, amelynek fókusza fokozatosan a volumenről az értékre helyeződött át. Az elmúlt években az autóipar fejlődésével jelentősen megnőtt az igény az alumínium termékeik iránt.
A Sapa honlapja szerint a székesfehérvári gyár öt alumíniumsajtoló gyártósorral, többféle felületkezelési technológiával, több mint 200 megmunkálógéppel Európa legnagyobb sajtolóüzemének számít. A Sapa innovatív alumíniummegoldásokat kínál számos iparágnak, így a járműipar mellett az építőipar, infrastruktúra, személy- és teherszállítás és az energiaipar számára. Termelésének több mint 50 százalékában újrahasznosított alumíniumot használnak.
