Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Kína: elég a fosszilis üzemanyaggal működő autókból!
Az államnak kimondottan sok hátránya keletkezik a használatukból.
Egyetlen erőmű láthatja el Európát energiával
Ha a tunéziai kormány rábólint, a létesítmény megépítése akár már 2020-ig befejeződhet.
Tényleg a napenergia lesz a legolcsóbb erőforrás?
A költségek szakadatlan süllyedése egyre valószínűbbé teszi a felvetés megalapozottságát.
Szén-dioxidból áram
A Cornell Egyetem úttörő módszerével a „hírhedt” üvegházhatású gáz megkötésével egyidejűleg villamosenergia is keletkezik.
Fenntartható építészet, ökologikus környezet
Semmiféle fosszilis energiát nem használ az a lakóépület, amelyet a Műegyetem hallgatói terveznek és építenek. A 45 négyzetméter lakóterű Odoo (magyarul odú) idén ősszel egy madridi nemzetközi versenyen debütál. Utána itthon demonstrálja, hogy a különböző szakmák együttműködésével sokkal fenntarthatóbb, hatékonyabb eredményre juthatunk.
Olajhomok, palagáz
Terjedelmes összeállítást közölt a világ energiapiacainak legújabb, trendértékű fejleményeiről nemrégiben a The New York Times. A középpontba a fosszilis energia kitermelésének újszerű megközelítései kerültek, nem utolsósorban azért, mert a hagyományostól eltérő megoldások a jelenleg Közel-Keletre összpontosuló, stratégiailag meghatározó "energetikai hatalom" feldarabolódását és szétterülését eredményezhetik, kikényszerítve a világ energiatérképének jelentős módosítását.
Beindító kulcs
Nemcsak a fosszilis üzemanyagok árának megállíthatatlan emelkedésére, Magyarország bioüzemanyag-értékesítésre vonatkozó uniós kötelezettségvállalására is épít Parádi Csaba, a bioetanol szélesebb körű felhasználhatóságának hazai feltételeit megteremteni szándékozó Rubin Informatikai Zrt. vezérigazgatója.
Napkitörésre várva
Napos őszt remélnek a megújulóenergia-piacon, hiszen októberre újabb pályázatok kiírását harangozta be a kormány a napenergia-hasznosítás terén, miután az Új Széchenyi Terv legutóbbi célpályázatát három nap elteltével le kellett zárni a tömeges jelentkezések és a pénzügyi keret gyors kimerülése miatt.
Sokat ígérő magyar fejlesztés
Közismert tény Magyarország kötelezettségvállalása, miszerint 2020-ig a hazánkban értékesített megújuló üzemanyagok energiatartalomra vetített részaránya el kell érje a 10 százalékot. Ráadásul a fosszilis üzemanyagok árának megállíthatatlan emelkedése a gépjárművezetők számára egyre szélesebb körben teszi vonzóbbá az olcsóbb, hazai előállítású bioüzemanyagok használatát.
