Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Szeptemberben Szegedre figyel a villamosipari szektor
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület vándorgyűlése minden évben az energiaszektor szakmai iránytűje: itt találkozik a kormányzat, a kutatói szféra és az iparág képviselete.
Különleges akkumulátortelep fejlesztésében vett részt a BME
A saját melegedésüket kihasználó nátrium-kén akkumulátorok az MVM energiatároló kapacitását növelik.
MVM: év végén indul a villamosenergia-iparági adatcsere
Az iparági adatcsere bevezetése egyebek mellett lehetővé teszi a kereskedelmi és elszámolási folyamatok határidőre történő megvalósítását.
Az MVM Csoport átadta oroszlányi naperőművét
Az MVM országszerte 28, egyenként 0,5 megawatt (MW) kapacitású naperőművet épít 2023-ig.
Több mint száz innovatív pályázat érkezett az MVM Edison startup versenyre
Hetedik alkalommal hirdette meg az MVM Csoport az MVM Edison startup versenyt.
Napelemparkot adtak át a debreceni repülőtér mellett
Az 52 ezer napelempanel üzembe helyezése 15 ezer háztartás energiaigényét fedezi, és évente több mint 33 ezer tonnával csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást.
2024-ben újraindul az oroszlányi erőmű
Felújítás után a Veolia csoport indítja újra az erőművet, amelyben biomassza és kisebb részben előkészített szelektált hulladék (SRF) elégetésével termelnének majd áramot.
Naperőműpark épül Felsőzsolcánál
Magyarország legnagyobb naperőművét építi meg a Magyar Villamos Művek (MVM) csoport a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsőzsolca határában, a kilencmilliárd forintba kerülő, évi 20,7 gigawatttóra áram termelésére képes létesítmény alapkövét szerdán helyezték el.
Ez is jogellenes
Megerősítette az Európai Unió Törvényszéke hétfőn kimondott ítéletében, hogy a Budapesti Erőmű Zrt. és az állami Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) között létrejött, hosszú távú villamosenergia-vásárlási megállapodás jogellenes állami támogatást tartalmaz.
A Mol-vezér a horvát ügyről
A Molt és személyét ért támadásokról nyilatkozott Hernádi Zsolt, a cég elnök-vezérigazgatója a hvg.hu hírportálnak. Véleménye szerint a magyar állam megjelenése a Molban nem lesz kihatással a cég működésére, és nem tart a lex Mol esetleges átírásától sem.
