Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Nincs más választásunk?
A fenntarthatóság, mint az egyetlen járható út
Mi várható 2022-ben a logisztikában?
A világjárvány miatt jelentős változások történtek a logisztikai iparágban 2020-ban és 2021-ben is, és úgy tűnik, ez nem lesz másképp idén sem. A koronavírus jelentős átalakulásra és alkalmazkodásra kényszerítette ezt a szektort is, ennek következtében a rugalmasság még inkább előtérbe kerül, az ellátási láncok automatizálása is kulcsfontosságúvá válik, valamint a zöld logisztika is egyre népszerűbb. A QLM a 2022-es trendeket vizsgálta.
Új verseny díjazza a zöld elköteleződést
A verseny célja, hogy megtalálja és bemutassa azokat az eredményes vállalatokat, akik ma Magyarországon fenntarthatóan, kiemelt fontossággal, "öko-tudatosan" és környezetkímélően gyártanak innovatív termékeket, adnak el szolgáltatásokat, vagy támogatják fejlesztéseikkel, folyamataikkal a piacot.
Zöld standup: Egyetemi turnéra indult a Schneider Electric
Még a Litkai Gergely, Janklovics Péter és Szabó Balázs Máté alkotta trió műsora is bezöldült a „Plan(t) Your Future” névre hallgató karrierrendezvény záróestjén. A 2021-ben a világ legfenntarthatóbb vállalata címet elnyerő Schneider Electric négy fővárosi egyetemen engedett bepillantást abba, hogy hogyan működik a legmodernebb technológiákkal dolgozó, hazánkban 2000 főt foglalkoztató vállalat. A cég szakértői a Go Schneider Fenntarthatósági Hét keretében mutatták be, hogyan segítik megoldásaik a fenntarthatósági törekvéseket. A programban olyan témák szerepeltek, mint az energiagazdálkodás és a microgrid rendszerek, az épületautomatizálásban rejlő lehetőségek, de szóba került a szén-dioxid-kvóta kereskedelem is. Az eseménysorozaton több mint háromszáz diák vett részt.
Zöldbe fordul a logisztika
Expresszlevelek kézbesítésétől a csomagküldésen át teljes beszállítói láncok működtetéséig a nagy logisztikai szolgáltatók gyakran élénk – piros, sárga, lila – színekben pompázó arculattervükkel is igyekeznek kitűnni. Napjainkban azonban ugyanazt a színt tűzik zászlajukra, hogy felhívják a figyelmünket: a szállítmányozás fenntarthatóvá tételén fáradoznak. És erre jó okuk van.
Németország pénzzel jutalmazta az áramfogyasztást
Karácsonykor az állam környezetbarát erőművei a szükséges mennyiségnél jelentősen több villamos energiát állítottak elő.
A zöldebb áruszállításon dolgoznak
<p>Kísérleti projektet indított útjára a Toyota és a kiskereskedelmi franchise hálózat, a Seven-Eleven Japánban, amelynek célja a hidrogén, mint zöld energiahordozó felhasználása a közúti áruszállításban. </p>
2017-ben töviről hegyire kizöldül a Google
Az óriásvállalat már nagyon közel áll azon céljához, hogy az irodáit és adatközpontjait immár 100 százalékban megújuló erőforrásokkal működtesse.
Green City - Hol marad Budapest?
Miközben világszerte egyre nő az élhető és fenntartható városok megépítését célzó úgynevezett Green City Projektek száma, Magyarországon legfeljebb kis lépésenként haladnak előre.
