Nincs más választásunk?

Nincs más választásunk?

A fenntarthatóság, mint az egyetlen járható út

Mi várható 2022-ben a logisztikában?

Mi várható 2022-ben a logisztikában?

A világjárvány miatt jelentős változások történtek a logisztikai iparágban 2020-ban és 2021-ben is, és úgy tűnik, ez nem lesz másképp idén sem. A koronavírus jelentős átalakulásra és alkalmazkodásra kényszerítette ezt a szektort is, ennek következtében a rugalmasság még inkább előtérbe kerül, az ellátási láncok automatizálása is kulcsfontosságúvá válik, valamint a zöld logisztika is egyre népszerűbb. A QLM a 2022-es trendeket vizsgálta.

Új verseny díjazza a zöld elköteleződést

Új verseny díjazza a zöld elköteleződést

A verseny célja, hogy megtalálja és bemutassa azokat az eredményes vállalatokat, akik ma Magyarországon fenntarthatóan, kiemelt fontossággal, "öko-tudatosan" és környezetkímélően gyártanak innovatív termékeket, adnak el szolgáltatásokat, vagy támogatják fejlesztéseikkel, folyamataikkal a piacot.

Zöld standup: Egyetemi turnéra indult a Schneider Electric

Zöld standup: Egyetemi turnéra indult a Schneider Electric

Még a Litkai Gergely, Janklovics Péter és Szabó Balázs Máté alkotta trió műsora is bezöldült a „Plan(t) Your Future” névre hallgató karrierrendezvény záróestjén. A 2021-ben a világ legfenntarthatóbb vállalata címet elnyerő Schneider Electric négy fővárosi egyetemen engedett bepillantást abba, hogy hogyan működik a legmodernebb technológiákkal dolgozó, hazánkban 2000 főt foglalkoztató vállalat. A cég szakértői a Go Schneider Fenntarthatósági Hét keretében mutatták be, hogyan segítik megoldásaik a fenntarthatósági törekvéseket. A programban olyan témák szerepeltek, mint az energiagazdálkodás és a microgrid rendszerek, az épületautomatizálásban rejlő lehetőségek, de szóba került a szén-dioxid-kvóta kereskedelem is. Az eseménysorozaton több mint háromszáz diák vett részt.

Zöldbe fordul a logisztika

Zöldbe fordul a logisztika

Expresszlevelek kézbesítésétől a csomagküldésen át teljes beszállítói láncok működtetéséig a nagy logisztikai szolgáltatók gyakran élénk – piros, sárga, lila – színekben pompázó arculattervükkel is igyekeznek kitűnni. Napjainkban azonban ugyanazt a színt tűzik zászlajukra, hogy felhívják a figyelmünket: a szállítmányozás fenntarthatóvá tételén fáradoznak. És erre jó okuk van.

Németország pénzzel jutalmazta az áramfogyasztást

Németország pénzzel jutalmazta az áramfogyasztást

Karácsonykor az állam környezetbarát erőművei a szükséges mennyiségnél jelentősen több villamos energiát állítottak elő.

A zöldebb áruszállításon dolgoznak

A zöldebb áruszállításon dolgoznak

<p>K&iacute;s&eacute;rleti projektet ind&iacute;tott &uacute;tj&aacute;ra a Toyota &eacute;s a&nbsp;kiskereskedelmi franchise h&aacute;l&oacute;zat, a Seven-Eleven&nbsp;Jap&aacute;nban, amelynek c&eacute;lja a hidrog&eacute;n, mint z&ouml;ld energiahordoz&oacute; felhaszn&aacute;l&aacute;sa a k&ouml;z&uacute;ti &aacute;rusz&aacute;ll&iacute;t&aacute;sban.&nbsp;</p>

2017-ben töviről hegyire kizöldül a Google

2017-ben töviről hegyire kizöldül a Google

Az óriásvállalat már nagyon közel áll azon céljához, hogy az irodáit és adatközpontjait immár 100 százalékban megújuló erőforrásokkal működtesse.

Green City - Hol marad Budapest?

Green City - Hol marad Budapest?

Miközben világszerte egyre nő az élhető és fenntartható városok megépítését célzó úgynevezett Green City Projektek száma, Magyarországon legfeljebb kis lépésenként haladnak előre.