A vállalat tájékoztatása szerint a metróhálózatok lefedésével tett újabb lépést a Telekom annak érdekében, hogy az 5G élmény ügyfelei számára minél több helyen elérhetővé váljon. A vállalat 2024. július 1-jétől elsőként a kisföldalatti utazóközönségnek elérhető részein kapcsolta be az 5G-t, majd augusztus közepétől az M2, szeptember végétől az M4, november 11-étől pedig az M3 vonalán vált elérhetővé az 5G szolgáltatás.
A Magyar Telekom hálózatmodernizációs programjának keretében történt fejlesztés az ügyfelek hang- és adatforgalmi igényeinek folyamatos növekedésének figyelembevételével valósult meg. A Telekom ügyfelei egyre intenzívebben használják mobileszközeiket a metrókon is: a metróvonalakon mért mobil adatforgalmuk az elmúlt időszakban megkétszereződött.

A metrók hálózatának mobilhang- és adatforgalma hasonlít egy 20-30 ezer fős városéhoz. A teljes budapesti metróhálózat legforgalmasabb állomása adatforgalmi szempontból a Nyugati pályaudvar, ahol annyi adatforgalom zajlik, mint az M1-es vonalon összesen. Friss méréseink pedig azt mutatják, hogy az 5G bekapcsolása óta a metróvonalakon mind a mobilhang- mind a mobiladat forgalom megnövekedett ügyfeleink körében.
A közlemény szerint az 5G hálózat igénybevételéhez az 5G lefedettségen túl megfelelő díjcsomag, 5G-képes készülék, és legalább 4G-képes fizikai SIM vagy eSIM is szükséges, amelyről a vállalat weboldalán található bővebb információ: www.telekom.hu/5G. Az aktuális lefedettségről ügyfeleink a következő weboldalon tájékozódhatnak: Lefedettség – Magyar Telekom csoport
Forrás: Magyar Telekom Nyrt.
A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock

