AI vezérli egy horvát adatközpont hűtését

AI vezérli egy horvát adatközpont hűtését

Hatszámjegyű megtakarítást jelent az optimalizáció.

5G-vel utaznak a metrón

5G-vel utaznak a metrón

A Telekom november 11-től az összes budapesti metróvonalon elérhetővé tette az 5G hálózatot ügyfelei számára.

Egy okostelefon a periódusos rendszer 63 különböző elemét tartalmazza

Egy okostelefon a periódusos rendszer 63 különböző elemét tartalmazza

Az idei évben a Magyar Telekom több tízezer készüléket, nagyságrendileg 4 tonna elektronikai hulladékot gyűjtött így vissza országszerte.

A jövő logisztikai kihívásai a hatékonyságon túl

A jövő logisztikai kihívásai a hatékonyságon túl

A Telekom-operáció a WSZL szolgáltatási ökoszisztémájában már eddig is hatékonyságalapú működési modellben zajlott, de az elmúlt időszak történései felgyorsították közös fejlesztési célkitűzéseiket.

Drónnal mentettek az első valós 5G kapcsolaton

Drónnal mentettek az első valós 5G kapcsolaton

A Magyar Telekom létrehozta az első magyarországi valós, nem laboratóriumi 5G kapcsolatot budapesti székházában.

Öt éven belül mindenkinek tíz hálózatba kötött eszköze lesz

Öt éven belül mindenkinek tíz hálózatba kötött eszköze lesz

Ezt a Telekom lakossági marketing és értékesítés menedzsment igazgatója, Pereszlényi Zoltán mondta annak kapcsán, hogy a cég elsőként teszi elérhetővé az eszközbe integrált virtuális SIM-kártya használatát.

Adattudományi tanszék indul az ELTE-n

Adattudományi tanszék indul az ELTE-n

Az ELTE Informatikai Karán induló Adattudományi és Adattechnológiai Tanszék célja, hogy az adatbányászat, a mesterséges intelligencia és az adat-vizualizáció felhasználásával dolgozzon ki megoldásokat konkrét kihívásokra.

Amerikából ki, Magyarországra be

Amerikából ki, Magyarországra be

A kínai kormányhoz kötődő kapcsolatai miatti amerikai félelmek, és az ebből fakadó sorozatos kudarcok után a Huawei nem próbálkozik többet az Egyesült Államok telekommunikációs szolgáltatói piacán.

Felelősen működő cégeket díjaz a Telekom

Felelősen működő cégeket díjaz a Telekom

Május 17-ig pályázhatnak a Delfin Díjra a felelősen működő vállalkozások.

Kihívások előtt a magyar infokommunikáció

Kihívások előtt a magyar infokommunikáció

Az infokommunikációs és távközlési (ICT) ágazat jelenét és jövőjét meghatározó trendekről tájékozódhattak hazai és külföldi szakemberek csütörtökön Budapesten, a T-Systems Magyarország szakmai konferenciáján.

Egyelőre nem bírságolnak

Egyelőre nem bírságolnak

Az Európai Bizottság az Európai Bírósághoz fordul a távközlési szektor magyarországi különadójának ügyében, mert a tagállam az uniós szabályokat megszegve továbbra is árbevételen alapuló különadó-fizetésre kötelezi a távközlési szolgáltatókat. A Bizottság egyelőre nem kéri semmiféle bírság kiszabását Magyarország ellen - jelentették be csütörtökön Brüsszelben.