GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
A BMW Csoport debreceni autógyárát fedte le 5G technológiával a Magyar Telekom

A csaknem 400 hektáros gyárterületen elérhető 5G hálózat újabb megoldások bevezetését és jövőbeni projektek megvalósítását is megalapozhatja.

Az elektromos technológiára való átállás folyamatos változásokat hoz az autógyártásban, a globális piac pedig elképesztő dinamikával alakul át. Éppen ezért kiemelt jelentőségű az az 5G mobiltechnológia, amit a Magyar Telekom a debreceni BMW gyár területén biztosít. A hálózat ugyanis egyszerre felel meg a jelenlegi elvárásoknak, ugyanakkor rugalmasságával és fejlettségével a gyár jövőállóságához is hozzájárul. 

A hálózat kiépítésével a Telekom a BMW szigorú követelményeinek megfelelő 5G adatlefedettségi szolgáltatásokat biztosítja a vállalat és megannyi M2M összeköttetés számára. A Telekom szakértői ezt a legújabb mobiltechnológia, speciális duplikált összeköttetések, szünetmentes berendezések és egy megerősített hibaelhárító egység alkalmazásával valósították meg. 

A legkorszerűbb 5G mobiltechnológia gyorsabb adatátvitelt, alacsonyabb válaszidőt és megbízhatóbb kapcsolatot biztosíthat, ezzel támogatva a BMW digitalizációs törekvéseit. Az újgenerációs hálózati kapcsolat nemcsak a belső működési hatékonyságot javíthatja, de lehetővé teheti új technológiák – például IoT-eszközök, automatizált rendszerek és valós idejű adatfeldolgozás – bevezetését is. 

Forrás: Magyar Telekom