A FoodTech Summit „Kis befektetés, nagy hatás – AI, digitalizációs és IoT megoldások az élelmiszeriparban” kerekasztala azt mutatja meg, hogy a legfontosabb iparági problémákra ma már léteznek gyorsan bevethető, elérhető és jól megtérülő technológiai megoldások. A résztvevők best practice megoldásokon keresztül mutatják be, hogyan lehet akár néhány szenzorral, célzott adatgyűjtéssel vagy jól meghatározott mérőszámokkal jelentős termelékenységnövekedést elérni. A digitalizáció ott segít igazán, ahol eddig a legtöbb bizonytalanság volt: az alapadatok egységesítésében és a géppark összehangolásában, a gyorsan megtérülő, kisléptékű IoT-fejlesztésekben, valós idejű felügyeleti és minőségbiztosítási rendszerekben, szimulációs és digital twin megoldásokban, amelyek előre mutatják a hibákat és veszteségforrásokat, illetve a raktárkészlet és anyagáramlás optimalizálásában, ahol azonnal láthatóvá válik a megtakarítás.

Időpont és helyszín: 2025. november 27. CU.BE, Budapest
Házigazda: Bosch Rexroth
A kerekasztal résztvevők megmutatják, hogyan lehet ezekre a problémákra gyors, kevésbé kockázatos és valóban eredményes technológiai válaszokat adni – kkv-knak és nagy gyártóknak egyaránt.
A kerekasztal szakértői különböző technológiai területekről érkeznek, de mindannyian napi gyakorlatból ismerik, hogyan lehet a digitális fejlesztéseket valódi üzleti eredménnyé alakítani:
Streleczki János, Graphit, digitális gyártás üzletég értékesítő
Németh László, PDM/PLM Expert, Arkance Hungary
Fehér Zoltán, üzletág igazgató és értékesítési vezető, VARINEX Zrt.
Czirkó Dávid, Digital Transformation Consultant, Enterprise Group Technologies
A beszélgetést moderálja: Varga Pál, a BME Távközlési és Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője, az Infocommunications Journal főszerkesztője

A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock

