A vonatkozó jogszabályok* értelmében július 1-jétől az energiakereskedők, a villamosenergia-elosztói társaságok és a rendszerüzemeltetők a nem lakossági felhasználók számláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki, függetlenül attól, hogy azok egyetemes szolgáltatás keretében, vagy a versenypiacról vételezve szerzik be az energiát.
A jogszabályoknak megfelelő elektronikus számla kibocsátásához a társaságoknak a nem lakossági felhasználók elektronikus elérhetőségére, e-mail-címére van szükségük, ahová az elektronikus számláikat a jövőben elküldhetik.
A társaságok honlapjukon, ügyfélszolgálataikon és egyéb csatornákon keresztül folyamatosan tájékoztatják felhasználóikat a változásról, és a számlázáshoz szükséges elektronikus elérhetőség megadásának szükségességéről.
A MEKH felhívja az érintett nem lakossági felhasználók figyelmét, hogy a számlázás folyamatossága, valamint az energiaellátásuk biztosítása érdekében feltétlenül tájékoztassák szolgáltatóikat az elektronikus számlázásra használni kívánt elektronikus elérhetőségükről, e-mail-címükről.
*a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet 23/B. § (1a) bek., valamint a földgázellátásról szóló 2008. évi XL. törvény rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 19/2009. (I. 30.) Korm. rendelet 115/E. § (1a) bek.
Forrás: Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH)
A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock

