Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Már közel 3200 töltőberendezés működik országszerte
A MEKH beszámolója szerint a legtöbb töltőberendezés Budapesten üzemel.
Mától lehet regisztrálni az október 17-ei Erőművek Éjszakájára
Az érdeklődők országszerte több mint 80 helyszínen pillanthatnak be a mindennapjaink kényelmét és az ország működését biztosító energia- és közműszolgáltatók világába.
A MEKH is bekapcsolódik a jövő energetikai szakembereinek oktatásába
A szervezet elkötelezett az energetikai- és közműágazat szakember-utánpótlása iránt, kiemelt figyelmet fordít a fiatal tehetségek felkutatására.
Konzultáció az energetikai szabályozási tesztkörnyezetről
A tervezettel kapcsolatos véleményeket, észrevételeket, illetve javaslatokat a MEKH 2025. január 31-ig várja.
Az év közepére több mint 2 800-ra nőtt az elektromos töltőberendezések száma
Fél év alatt közel 300 új engedélyköteles elektromos töltőberendezés létesült országszerte.
Erőművek Éjszakája idén több mint 60 helyszínen
Október 7-től lehet regisztrálni az Erőművek Éjszakája idei helyszíneire.
Tavaly tovább növekedett az elektromos töltőberendezések száma
2023 végén már 2507 darab nyilvános töltőállomás üzemelt országszerte.
Támogatják a villamosenergia-ágazat kiberbiztonsági felkészülését
Magyarországon a MEKH látja el a határkeresztező villamosenergia-áramlás kiberbiztonsági szempontjait szabályozó rendeletben rögzített hatósági feladatokat.
MEKH: Engedélyköteles az ipari energiatároló létesítése
A jogszabályok értelmében a hálózati tárolók telepítése és üzemeltetése a MEKH engedélyéhez kötött.
Március közepén több mint 45 százalékos volt a hazai földgáztárolók töltöttsége
A hazai földgáztárolók töltöttsége március 15-én 2,86 milliárd köbméter volt.
Több mint 60 százalékos a hazai földgáztárolók töltöttsége
Az egy évvel ezelőtti mennyiséghez képest január 18-án 53 százalékkal több földgáz volt a tárolókban.
Az energiafogyasztás csökkent, a földgáz tárolói készletszint tovább emelkedett októberben
Az országos primerenergia-felhasználás 79,91 PJ volt, amely 17 PJ-lal csökkent az előző év azonos időszakához képest.
Mérséklődtek az európai földgázárak, radikálisan csökkent a hazai fogyasztás
Az enyhe októberi időjárás és az ipari kereslet csökkenése mellett telítődtek az uniós tárolók, melynek eredményeként mérséklődtek az árak.
