A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) idén október 17-én rendezi meg az Erőművek Éjszakáját. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, jelentkezni október 1-jétől az eromuvekejszakaja.hu oldalon lehet.
Az idei programjaihoz már csaknem 50 hazai energiatermelő és közműszolgáltató cég csatlakozott, amelyek egy napra ismét megnyitják kapuikat az érdeklődők előtt.
A szervezett bejárásokon a regisztrált látogatók testközelből nyerhetnek bepillantást az erőművek, a távfűtőművek, a földgáz- és olajipari társaságok, a víziközműszolgáltatók, valamint a hulladékkezeléssel és -feldolgozással foglalkozó üzemek működésébe.
Idén több új helyszín is csatlakozott a programhoz, melynek köszönhetően megtekinthető majd a püspökszilágyi rádióaktívhulladék-tároló létesítmény, a hazai villamosenergia-rendszer működését irányító vezénylőterem, hazánk legnagyobb olajfinomítója, és leereszkedhetnek a látogatók egy közműalagútba is.
Az Erőművek Éjszakáján a látogatók szakértő vezetők segítségével ismerhetik meg az energiaipari és közműszolgáltató létesítményekben zajló munka háttérfolyamatait, illetve a berendezések működését. A program évről évre egyre növekvő népszerűségnek örvend, országszerte több ezer látogatót vonz, ezért a kiválasztott helyszínekre érdemes mielőbb regisztrálni.
A rendezvény kiemelt célja, hogy bemutassa, hogyan jut el a mindennapi életünkhöz nélkülözhetetlen villamos energia, földgáz, tiszta víz és meleg az otthonainkba, valamint hogyan zajlik a háztartási és ipari hulladékok feldolgozása. A szervezők arra is szeretnék felhívni a figyelmet, hogy erőforrásaink végesek, ezért környezetünk védelme érdekében érdemes tudatosan bánni az energiával.
Az esemény a pályaválasztás előtt álló fiataloknak is tartogat lehetőségeket, akik az egyes helyszíneken első kézből szerezhetnek tapasztatokat az adott szektor működéséről, az ott dolgozókat érintőkihívásokról és megoldásokról.
Forrás: MEKH

